PodŁogi drewniane

Drewno podłogowe stwarza osobliwy mikroklimat. Jest porowate i posiada właściwości higroskopijne. Idealne dostosowuje się do warunków, jakie panują w pomieszczeniu. Nadmierna ilość wody z powietrza zostaje wchłonięta, a w suche pory roku (zimą), kiedy wilgotność w pomieszczeniach spada drewno ją oddaje, regulując warunki klimatyczne w pomieszczeniu.

Ponad to drewno oddycha i jonizuje powietrze. Nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co jest ważne dla alergików, ponieważ związki, które wydziela drewno są związkami naturalnymi. Naturalne podłogi gwarantują także izolację termiczną pomieszczenia odczuwaną jako “ciepła podłoga”, izolację elektryczną, a także, dodatkowo izolację akustyczną.

Ekologia na pierwszym miejscu

Drewno jest łatwe w składowaniu i utylizacji, przez co jest przyjazne środowisku. Po dokonaniu rozbiórki ulega szybkiemu procesowi biodegradacji. Coraz częściej, chętnie jest wykorzystywane w procesach recyklingu do produkcji materiałów drewnopochodnych. W razie spalania drewno nie wydziela toksycznych substancji.

Na szczęście dzięki swojej zalecie – długowieczności zużycie drewnianego materiału jest o wiele mniejsze niż pozostałych.

Estetyka

Drewniane posadzki stanowią jedną z najpiękniejszych dekoracji wnętrz. Unikalne barwy i wzory usłojenia drewna dają zapewnienie oryginalnej podłogi, a tym samym zadowolenia i satysfakcji na długie lata. Dodatkowo, drewno to materiał, który idealnie komponuje się z innymi surowcami i tworzywami, co ma istotną rolę, kiedy aranżujemy wnętrza. Naturalna podłoga nadaje pomieszczeniu przytulności i ciepła. Świeże drewno wydziela także zapach, charakterystyczny dla swojego gatunku.

Warto wiedzieĆ

Dowiedz się więcej


Kerakoll Greenbuilding Conference - razem z naturą budujemy przyszłość
więcej »

Piękno drewnianych schodów
więcej »

Drewno na ogrzewaniu podłogowym                            więcej »    

Jak dobrać klej do parkietu?                                         więcej » 

Cyklinowanie parkietu - stara podłoga z drewna jak nowa  więcej » 

 

Ostatnie realizacje

Efekty naszej pracy:

Kliknij link by przejść do galerii

Góra